KULLANIM ŞARTLARI

1. MasterClass'a hoş geldiniz!

1.1 Giriş:Yanka Industries, Inc. d/b/a MasterClass ("MasterClass", "biz", "bize", "bizim") hizmetlerini (aşağıda açıklanmıştır) creators.com.tr ( “Site”) ve mobil uygulamaları ve ilgili hizmetleri (herhangi bir yeni özellik ve uygulamalar dahil olmak üzere topluca bu hizmetler ve Site, “Hizmet(ler)”) aracılığıyla, aşağıdaki Hizmet Koşullarına (“Şartlar”) tabidir. Hizmet"). LÜTFEN BU HİZMET KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUN, SİTE VE HİZMETLERİ KULLANIMINIZI YÖNETİYOR, BAŞLICA BÖLÜM 10 (BAĞLAYICI TAHKİM; TOPLU EYLEM FERAGATI), BİZİM ARASINDAKİ BİR ANLAŞMAZLIK DURUMUNDA HAKLARINIZI ETKİLEYECEKTİR.

1.2 Hizmet Koşullarında Değişiklikler: Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Hizmet Koşullarının bölümlerini herhangi bir zamanda değiştirme veya tadil etme hakkını saklı tutarız. Bunu yaparsak, değişikliğin niteliğine bağlı olarak, değişiklikleri bu sayfada yayınlayacağız ve bu koşulların en son revize edildiği tarihi bu sayfanın üst kısmında belirteceğiz ve/veya Hizmetlerin kullanıcı arayüzü aracılığıyla size bildireceğiz, bir e-posta bildiriminde veya diğer makul yollarla ve geçerli yasaların gerektirdiği şekilde. Bu tür değişiklikler, Hizmetlerin yeni işlevlerine yönelik değişiklikler veya yasal nedenlerle yapılan değişikliklerin derhal yürürlüğe girmesi dışında, yayınlandıkları tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içinde yürürlüğe girecektir. Bu tür değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarihten sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, yeni Hizmet Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Ek olarak, belirli Hizmetleri kullanırken, zaman zaman Hizmette yayınlanabilecek bu tür Hizmetler için geçerli olan tüm ek koşullara tabi olacaksınız.

1.3 Gizlilik: MasterClass'ta kullanıcılarımızın gizliliğine saygı duyuyoruz. Ayrıntılar için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın. Hizmeti kullanarak, burada özetlenen kişisel verileri toplamamıza ve kullanmamıza izin vermiş olursunuz.

2. Hizmete Erişim ve Hizmetin Kullanımı

2.1 Kullanım Açıklaması: MasterClass hizmeti ve hizmetimiz aracılığıyla görüntülenen herhangi bir içerik yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir. MasterClass satın alımınızla, size MasterClass içeriğine erişmeniz ve bu amaç için yalnızca akış temelinde hizmet aracılığıyla kurs(lar)ınızı görüntülemeniz için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans veriyoruz. Yukarıda belirtilen sınırlı lisans dışında size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti halka açık performanslar için kullanmamayı kabul edersiniz. MasterClass, kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda lisansınızı iptal edebilir. Bu tür bir iptal üzerine, bu Hizmet Koşullarına uygun olarak veya başka bir şekilde yapılmış olsun, hizmet aracılığıyla indirilen veya başka bir şekilde elde edilen tüm içeriği ve bu tür malzemelerin kopyalarını derhal imha etmelisiniz.

2.2 Kayıt Yükümlülükleriniz: Hizmetin belirli özelliklerine erişmek ve bunları kullanmak için MasterClass'a kaydolmanız gerekebilir. Hizmete kaydolmayı seçerseniz, Hizmetin kayıt formunda istendiği şekilde kendiniz hakkında gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz bilgiler sağlamayı ve sürdürmeyi kabul edersiniz. Kayıt verileri ve sizinle ilgili diğer bazı bilgiler Gizlilik Politikamıza tabidir. 13 yaşın altındaysanız, kaydolarak veya kayıt olmadan Hizmeti kullanma yetkiniz yoktur. Ayrıca, 18 yaşından küçükseniz, Kayıtlı veya kayıtsız, yalnızca ebeveyninizin veya vasinizin onayı ile Hizmeti kullanabilirsiniz.

2.3 Üye Hesabı, Şifre ve Güvenlik: Başka birinin hesabını asla kullanamazsınız ve hesabınıza erişmesi için başka bir kişiye kullanıcı adı ve şifre veremezsiniz. Şifreniz veya hesabınız altında gerçekleşen her türlü faaliyetten tamamen siz sorumlusunuz ve şifrenizin gizli ve güvenli kalmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. (a) Parolanızın veya hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanımını veya diğer herhangi bir güvenlik ihlalini derhal MasterClass'a bildirmeyi ve (b) Hizmete erişirken her oturumun sonunda hesabınızdan çıkmanızı sağlamayı kabul etmektesiniz. MasterClass, bu Bölüme uymamanızdan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacaktır.

2.4 Hizmette Değişiklikler: MasterClass, Hizmeti (veya herhangi bir bölümünü) bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya durdurma hakkını saklı tutar. Hizmetin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, askıya alınması veya durdurulmasından dolayı MasterClass'ın size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. Yürürlükteki yasaların gerektirebileceği sürenin ötesinde, Hesabınızı veya Gönderilen İçeriği saklama yükümlülüğümüz yoktur.

2.5 Kullanım ve Depolamaya İlişkin Genel Uygulamalar: MasterClass'ın, verilerin veya diğer içeriğin Hizmet tarafından tutulacağı maksimum süre ve hizmet tarafından tutulacağı maksimum depolama alanı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetin kullanımına ilişkin genel uygulamalar ve sınırlar belirleyebileceğini kabul etmektesiniz. MasterClass sunucularında sizin adınıza tahsis edilecektir. Hizmet tarafından muhafaza edilen veya yüklenen herhangi bir verinin veya diğer içeriğin silinmesinden veya depolanmamasından MasterClass'ın hiçbir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz. MasterClass'ın uzun bir süre aktif olmayan hesapları feshetme hakkını saklı tuttuğunu kabul etmektesiniz. Ayrıca MasterClass'ın bu genel uygulamaları ve sınırları herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, bildirimde bulunarak veya bulunmadan değiştirme hakkını saklı tuttuğunu kabul etmektesiniz.

2.6 Mobil Hizmetler: Hizmet, (i) bir mobil cihaz aracılığıyla Hizmete içerik yükleme yeteneği, (ii) bir mobil cihazdan Hizmete ve Siteye göz atma yeteneği dahil olmak üzere, bir mobil cihaz aracılığıyla kullanılabilen belirli hizmetleri içerebilir. cihaz ve (iii) bir mobil cihaza indirilen ve yüklenen bir uygulama aracılığıyla belirli özelliklere erişme yeteneği (topluca “Mobil Hizmetler”). Hizmete bir mobil cihaz aracılığıyla eriştiğiniz ölçüde, kablosuz hizmet operatörünüzün standart ücretleri, veri ücretleri ve diğer ücretleri geçerli olabilir. Ayrıca, belirli Mobil Hizmetlerin indirilmesi, kurulması veya kullanılması operatörünüz tarafından yasaklanmış veya kısıtlanmış olabilir ve tüm Mobil Hizmetler, tüm operatörler veya cihazlarla çalışmayabilir. Mobil Hizmetleri kullanırken, telefon numaranızı verebilirsiniz. Telefon numaranızı vererek, bu numaradan arama ve/veya SMS, MMS veya metin mesajı almayı kabul etmiş olursunuz. Telefon numaralarınızı bağlı şirketlerimizle veya bu Koşullar kapsamındaki haklarımızı aramada veya Hizmetlerimizi sağlamada bize yardımcı olmaları için sözleşme yaptığımız hizmet sağlayıcılarımızla (müşteri desteği, faturalandırma veya tahsilat şirketleri ve kısa mesaj hizmeti sağlayıcıları gibi) paylaşabiliriz. Hizmet, politikalarımız, yürürlükteki yasalar veya sizinle yapabileceğimiz diğer herhangi bir anlaşma. Bu tarafların, kendi amaçları için değil, yukarıda belirttiğimiz amaçları gerçekleştirmek için tarafımızca yetkilendirildiği şekilde, otomatik olarak çevrilen veya önceden kaydedilmiş aramalar ve metin mesajları kullanarak sizinle iletişime geçebileceğini kabul edersiniz. Cep telefonu numaranızı değiştirmeniz veya devre dışı bırakmanız durumunda, eski numaranızı alan kişiye mesajlarınızın gönderilmemesi için MasterClass hesap bilgilerinizi derhal güncellemeyi kabul etmektesiniz.

2.7 Para İade Garantisi: Seçtiğiniz Hizmeti satın alırken, yargı bölgenizdeki geçerli yasaların gerektirdiği şekilde veya bir üçüncü taraf pazaryerinden satın aldığınız herhangi bir Hizmet için geçerli olan geri ödeme politikasında belirtildiği şekilde aksi belirtilmedikçe (bkz. Bölüm 3.3). Aşağıda), satın alma tarihinden sonraki ilk 30 gün içinde Hizmetten memnun kalmazsanız, MasterClass satın alma tutarınızın tamamını iade edecek ve ardından erişiminizi sonlandıracaktır. Müşteriler, satın alma işleminden 30 gün sonra geri ödeme yapılamaz. Hizmet şartlarını ihlal eden hesaplar için geri ödeme yapılmaz; ihlaller tamamen MasterClass'ın takdirine bağlı olarak belirlenir. MasterClass, geri ödeme politikamızı kötüye kullandığınızı tespit ederse, hesabınızı askıya alma veya feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmadan Hizmetin mevcut veya gelecekteki tüm kullanımını reddetme veya kısıtlama hakkını saklı tutarız. Geri ödeme talebinde bulunmak veya 30 günlük para iade garantisiyle ilgili soru sormak için support@creators.com.tr adresinden Support'a e-posta gönderin.

3. Kullanım Koşulları

3.1 Kullanıcı Davranışı: Yüklediğiniz, yayınladığınız, yayınladığınız veya görüntülediğiniz tüm kod, video, resim, bilgi, veri, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraf, grafik, mesaj veya diğer materyallerden ("içerik") yalnızca siz sorumlusunuz. (bundan böyle "yükleme" olarak anılacaktır) veya e-posta veya Hizmet aracılığıyla başka bir şekilde kullanma. MasterClass, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, bu hükmü ihlal eden herhangi bir kişiye karşı soruşturma ve uygun yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar; bunlarla sınırlı olmamak üzere, rahatsız edici içeriğin Hizmetten kaldırılması, bu tür ihlalcilerin hesabını askıya alma veya sonlandırma ve sizi sorumluluğa bildirme dahildir. kolluk kuvvetleri. Hizmeti şu amaçlarla kullanmamayı kabul edersiniz:

(i) herhangi bir tarafın fikri mülkiyetini veya diğer mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir içeriği e-posta ile göndermek veya başka bir şekilde yüklemek; (ii) herhangi bir yasa veya sözleşmeye dayalı veya güvene dayalı ilişkiler kapsamında yükleme yapma hakkınız yoktur; (iii) herhangi bir bilgisayar yazılımının veya donanımının veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, yok etmek veya sınırlamak için tasarlanmış yazılım virüsleri veya diğer bilgisayar kodları, dosyaları veya programları içeren; (iv) herhangi bir kişi için bir gizlilik veya güvenlik riski teşkil eden veya oluşturan; (v) istenmeyen veya yetkisiz reklam, promosyon malzemeleri, ticari faaliyetler ve/veya satışlar, "önemsiz posta", "istenmeyen posta", "zincirleme mektuplar", "piramit şemaları", "yarışmalar", "piyangolar" veya diğer herhangi bir biçimi oluşturur talep; (vi) yasa dışı, zararlı, tehdit edici, taciz edici, taciz edici, haksız, aşırı şiddet içeren, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, pornografik, iftira niteliğinde, başkasının mahremiyetini ihlal eden, ırk, etnik veya diğer açılardan nefret uyandıran; veya (vii) tamamen MasterClass'ın takdirine bağlı olarak, sakıncalı olan veya başka herhangi bir kişinin Hizmeti kullanmasını veya Hizmetten yararlanmasını kısıtlayan veya engelleyen veya MasterClass'ı veya kullanıcılarını herhangi bir türde herhangi bir zarara veya yükümlülüğe maruz bırakabilecek;

Hizmete veya Hizmete bağlı sunuculara veya ağlara müdahale etmek veya bunları bozmak veya Hizmete bağlı ağların herhangi bir gereksinimine, prosedürüne, politikasına veya düzenlemesine uymamak;
geçerli yerel, eyalet, ulusal veya uluslararası yasaları veya kanun hükmünde olan herhangi bir düzenlemeyi ihlal etmek;
herhangi bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünmek veya bir kişi veya kuruluşla olan ilişkinizi yanlış bir şekilde belirtmek veya başka bir şekilde yanlış tanıtmak; 18 yaşın altındaki herkesten kişisel bilgi istemek;
diğer kullanıcıların e-posta adreslerini veya diğer iletişim bilgilerini, istenmeyen e-postalar veya diğer istenmeyen iletişimler göndermek amacıyla elektronik veya başka yollarla Hizmetten toplamak veya toplamak;
özel olarak yetkilendirilmemiş herhangi bir ticari amaç için herhangi bir mal veya hizmetin reklamını yapmak veya satmak veya satın almak için teklifte bulunmak;
herhangi bir suç faaliyetini veya teşebbüsünü ilerletmek veya teşvik etmek veya yasa dışı faaliyetler hakkında eğitici bilgi sağlamak; veya
Hizmet aracılığıyla kasıtlı olarak kullanıma sunulmayan veya sağlanmayan herhangi bir yolla herhangi bir materyal veya bilgiyi elde etmek veya erişmeye çalışmak veya başka bir şekilde elde etmeye çalışmak.

3.2 Ücretler: Hizmetin veya herhangi bir bölümünün herhangi bir ücret karşılığında kullanıma sunulduğu ölçüde, bir ödeme planı seçmeniz ve kredi kartınız veya diğer ödeme aracınızla ilgili MasterClass bilgilerini sağlamanız gerekecektir. MasterClass'a bu bilgilerin doğru olduğunu ve ödeme aracını kullanmaya yetkili olduğunuzu beyan ve garanti etmektesiniz. Meydana gelebilecek herhangi bir değişiklik (örneğin, fatura adresinizdeki veya kredi kartı son kullanma tarihinizdeki bir değişiklik) ile hesap bilgilerinizi derhal güncelleyeceksiniz. MasterClass'a ödeme planında belirtilen tutarı (ve geçerli tüm vergileri) bu planın koşullarına ve bu Hizmet Koşullarına uygun olarak ödemeyi kabul etmektesiniz. İşbu belge ile MasterClass'a, hesabınızı feshedene kadar ödeme aracınızı geçerli ödeme planının şartlarına (ve geçerli tüm vergilere) uygun olarak faturalandırma yetkisi verirsiniz ve ayrıca bu şekilde ortaya çıkan masrafları ödemeyi kabul edersiniz. Herhangi bir ücrete itiraz ederseniz, MasterClass'ın sizden ücret aldığı tarihten sonraki altmış (60) gün içinde MasterClass'ı bilgilendirmelisiniz. MasterClass'ın fiyatlarını değiştirme hakkımız saklıdır. Fiyat değişikliği yürürlüğe girdikten sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen tutarı ödemeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir. MasterClass'ın net gelirine dayalı ABD vergileri dışındaki Hizmetlerle ilişkili tüm vergilerden siz sorumlu olacaksınız.

3.3 Yinelenen Abonelikler: Otomatik yenileme özelliğine sahip bir Hizmet seçerseniz ("Yinelenen Abonelik"), MasterClass'a hesap bilgilerinizi saklaması ve seçtiğiniz Hizmetin yenilenmesi üzerine başka bir işlem yapmanız gerekmeden bu hesabı otomatik olarak ücretlendirmesi için yetki verirsiniz. Bir Sürekli Aboneliğe kaydolduğunuzda MasterClass'ın hesabınızdan yetkilendirdiğiniz şekilde ödeme yapamaması durumunda, MasterClass, tamamen kendi takdirine bağlı olarak: (i) Hizmetiniz için size fatura kesebilir ve ödeme yapılana kadar Hizmete erişiminizi askıya alabilir. alınan ve/veya (ii) üçüncü taraf kaynaklar (yani bankanız veya ödeme işlemciniz) aracılığıyla hesap bilgilerinizi güncellemeye çalışmak ve sizin yetki verdiğiniz şekilde hesabınızdan ödeme almaya devam etmek.

MasterClass, Tekrarlayan Aboneliklerin fiyatını zaman zaman değiştirebilir ve herhangi bir fiyat değişikliğini ve varsa bu değişiklikleri nasıl kabul edeceğinizi size önceden bildirecektir. Yinelenen Abonelikler için fiyat değişiklikleri, fiyat değişikliği tarihini takip eden bir sonraki abonelik döneminin başında yürürlüğe girecektir. Yerel yasaların izin verdiği şekilde, fiyat değişikliği yürürlüğe girdikten sonra Yinelenen Aboneliğinizi kullanmaya devam ederek yeni fiyatı kabul etmiş olursunuz. Fiyat değişikliklerini kabul etmiyorsanız, fiyat değişikliği yürürlüğe girmeden Tekrarlayan Aboneliğinizi iptal ederek değişikliği reddetme hakkına sahipsiniz. Bu nedenle lütfen bu tür fiyat değişiklikleri bildirimlerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Ödemeler iade edilmez ve kısmen kullanılan dönemler için geri ödeme veya kredi yoktur. Yinelenen Aboneliği istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak aboneliğinizi mevcut abonelik döneminin bitiminden önce iptal ederseniz, bize ödenmiş olan abonelik ücretlerini iade etmeyeceğiz. Ancak herhangi bir iptalin ardından, mevcut abonelik sürenizin sonuna kadar hizmete erişmeye devam edeceksiniz. Herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle, kullanıcılarımızın bir kısmına veya tamamına bir geri ödeme, indirim veya başka bir karşılık verebiliriz ("krediler"). Bu tür kredilerin miktarı ve şekli ile bunları sağlama kararı tamamen ve mutlak takdirimize bağlıdır. Bir durumda kredi sağlanması, gelecekte benzer durumlar için size kredi hakkı vermez ve hiçbir koşulda gelecekte kredi vermemizi zorunlu kılmaz.

Herhangi bir Hizmeti bir mobil satın alma veya üçüncü taraf pazar yeri aracılığıyla (örneğin, Apple App Store veya Google Play Store aracılığıyla) satın alırsanız, MasterClass tarafından aksi açıkça belirtilmedikçe, söz konusu üçüncü taraf pazar yeri için geçerli olan geri ödeme politikası geçerli olacaktır. MasterClass tarafından aksi açıkça belirtilmediği sürece, üçüncü taraf pazaryeri, geri ödeme politikası kapsamında geri ödeme yapmaktan münhasıran sorumlu olacaktır ve MasterClass'ın herhangi bir geri ödeme yükümlülüğü olmayacaktır. MasterClass, herhangi bir üçüncü şahıs pazaryerinin geri ödeme politikası veya üçüncü şahsın bu politikaya uyması veya uymaması ile ilgili herhangi bir sorumluluk veya yükümlülüğü reddeder.

Apple mobil cihazınızda iTunes aracılığıyla abone olduysanız, App Store'daki Hesap Ayarlarınıza giderek iptal edebilirsiniz. Abonelikleri cihazınızdaki Ayarlar uygulamasında iTunes ve App Store altında bulabilir ve ardından Apple Kimliğinizi seçebilirsiniz. Web sitemize abone olduysanız, support@creators.com.tr adresinden Destek ile iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.

Android mobil cihazınızda Google Play Store üzerinden abone olduysanız, Google Play Store'u açıp Menü Aboneliği'ni seçerek iptal edebilirsiniz. İptal etmek veya güncellemek istediğiniz aboneliği seçebilir ve ardından ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz.

Web sitemize abone olduysanız, support@creators.com.tr adresinden Destek ile iletişime geçerek veya hesabınızdaki Ayarlar'a gidip Abonelik kutusu altında İptal'i seçerek ve ardından devam etmek ve aboneliği iptal etmek için ekrandaki talimatları izleyerek iptal edebilirsiniz.

3.4 Uluslararası Kullanım için Özel Bildirim; İhracat Kontrolleri:Hizmet ile bağlantılı olarak mevcut olan yazılım (aşağıda tanımlanmıştır) ve varsa ilgili verilerin iletilmesi Amerika Birleşik Devletleri ihracat kontrollerine tabidir. Hizmetten hiçbir Yazılım indirilemez veya ABD ihracat yasalarını ihlal edecek şekilde başka bir şekilde ihraç edilemez veya yeniden ihraç edilemez. Yazılımı indirmenin veya kullanmanın tüm riski size aittir. İnternetin küresel yapısını kabul ederek, çevrimiçi davranış ve kabul edilebilir içerikle ilgili olanlar da dahil olmak üzere, Hizmeti kullanımınızla ilgili tüm yerel kural ve yasalara uymayı kabul etmektesiniz.

3.5 Ticari Kullanım: Burada veya MasterClass tarafından yazılı olarak aksi açıkça yetkilendirilmedikçe, görüntülememeyi, dağıtmamayı, lisanslamamayı, gerçekleştirmemeyi, yayınlamamayı, çoğaltmamayı, kopyalamamayı, türev çalışmalar oluşturmamayı, değiştirmemeyi, satmamayı, yeniden satmamayı, kullanmamayı, devretmemeyi veya devretmemeyi kabul etmektesiniz. herhangi bir ticari amaç, Hizmetin herhangi bir bölümü, Hizmetin kullanımı veya Hizmete erişim için yükleme.

4. Fikri Mülkiyet Hakları

4.1 Hizmet İçeriği, Yazılım ve Ticari Markalar: Hizmetin telif hakkı, patent, ticari marka, ticari sır veya diğer mülkiyet hakları ve yasalarla korunan içerik veya özellikler ("Hizmet İçeriği") içerebileceğini kabul ve beyan edersiniz. MasterClass tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe, Hizmet veya Hizmet İçeriğini tamamen veya kısmen değiştirmemeyi, kopyalamamayı, çerçevelememeyi, kazımamayı, kiralamamayı, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı veya türev çalışmalar oluşturmamayı kabul etmektesiniz. yukarıda belirtilenler, Hizmete yasal olarak yüklediğiniz kendi Kullanıcı İçeriğiniz (aşağıda tanımlandığı gibi) için geçerli değildir. Hizmeti kullanımınızla bağlantılı olarak herhangi bir veri madenciliği, robot, kazıma veya benzeri veri toplama veya çıkarma yöntemlerine dahil olmayacak veya bunları kullanmayacaksınız. MasterClass tarafından Hizmete erişiminiz engellenirse (IP adresinizin engellenmesi dahil), bu engellemeyi aşmak için herhangi bir önlem uygulamamayı kabul edersiniz (örneğin, IP adresinizi maskeleyerek veya bir proxy IP adresi kullanarak). Hizmetin veya Hizmet İçeriğinin burada özel olarak izin verilenler dışında herhangi bir şekilde kullanılması kesinlikle yasaktır. Hizmetin altında yatan veya bununla bağlantılı olarak dağıtılan teknoloji ve yazılım, MasterClass'ın, bağlı şirketlerimizin ve ortaklarımızın ("Yazılım") mülkiyetindedir. Yazılımdaki herhangi bir hakkı kopyalamamayı, değiştirmemeyi, türev çalışmalarını oluşturmamayı, tersine mühendislik yapmamayı, tersine birleştirmeyi veya herhangi bir kaynak kodunu keşfetmeye çalışmamayı, satmamayı, devretmemeyi, alt lisans vermemeyi veya başka bir şekilde devretmemeyi kabul etmektesiniz. Burada açıkça verilmeyen tüm haklar MasterClass'a aittir.

MasterClass adı ve logoları, MasterClass'ın ticari markaları ve hizmet markalarıdır (topluca “MasterClass Ticari Markaları”). Hizmet aracılığıyla kullanılan ve görüntülenen diğer MasterClass, ürün ve hizmet adları ve logoları, MasterClass'ı onaylayan veya desteklemeyen veya bağlı veya bağlantılı olmayan ilgili sahiplerinin ticari markaları veya hizmet markaları olabilir. Bu Hizmet Koşullarındaki veya Hizmetteki hiçbir şey, her durumda önceden yazılı iznimiz olmaksızın, Hizmette görüntülenen herhangi bir MasterClass Ticari Markasını kullanmak için zımnen, itirazın engellenmesi veya başka bir şekilde herhangi bir lisans veya hak verdiği şeklinde yorumlanmamalıdır. MasterClass Ticari Markalarının kullanımından elde edilen tüm şerefiye, münhasır menfaatimiz için geçerli olacaktır.

4.2 Üçüncü Şahıs Materyali: MasterClass, herhangi bir içerikteki herhangi bir hata veya eksiklik veya herhangi bir kayıp veya kayıp dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir üçüncü şahsın (kullanıcılar dahil) herhangi bir içeriği veya materyalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. bu tür herhangi bir içeriğin kullanımından kaynaklanan her türlü zarar. MasterClass'ın içeriği önceden görüntülemediğini, ancak MasterClass ve görevlendirdiği kişilerin Hizmet aracılığıyla sunulan herhangi bir içeriği reddetme veya kaldırma konusunda tamamen kendi takdirlerine bağlı olarak haklarına (ancak yükümlülüğe değil) sahip olacağını kabul edersiniz. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, MasterClass ve görevlendirdiği kişiler, bu Hizmet Koşullarını ihlal eden veya MasterClass tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak sakıncalı kabul edilen herhangi bir içeriği kaldırma hakkına sahip olacaktır. Bu tür içeriğin doğruluğuna, eksiksizliğine veya kullanışlılığına güvenilmesi de dahil olmak üzere, herhangi bir içeriğin kullanımıyla ilgili tüm riskleri değerlendirmeniz ve üstlenmeniz gerektiğini kabul edersiniz.

4.3 Hizmet Aracılığıyla Aktarılan Kullanıcı İçeriği: Hizmet aracılığıyla yüklediğiniz veya diğer kullanıcılar veya alıcılarla paylaştığınız içerik veya diğer materyaller (topluca “Kullanıcı İçeriği”) ile ilgili olarak, tüm hak, unvan ve menfaatlerin size ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektesiniz. tüm telif hakları ve tanıtım hakları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, söz konusu Kullanıcı İçeriğinde ve bunlara ilişkin olarak ve herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeden bu tür içeriği veya diğer materyalleri yayınlamak veya iletmek için gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu. Herhangi bir Kullanıcı İçeriğini yükleyerek, MasterClass'a, bağlı şirketlerine ve ortaklarına (MasterClass eğitmenleri, uygulayıcıları ve Hizmetler aracılığıyla eğitim bilgisi sağlayan diğer üçüncü taraflar, toplu olarak "ortaklar" dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) münhasır olmayan, dünya çapında, telif hakkı veriyorsunuz ve vereceksiniz. Kullanıcı İçeriğinizi kopyalamak, görüntülemek, yüklemek, uyarlamak, gerçekleştirmek, yayınlamak, dağıtmak (birden fazla dağıtım ve ortaklık aracılığıyla), depolamak, değiştirmek ve başka şekillerde kullanmak ve tamamen kullanmak için ücretsiz, tamamen ödenmiş, devredilebilir, alt lisanslanabilir, kalıcı, geri alınamaz lisans şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilen her türlü medya, form, ortam, teknoloji veya dağıtım yöntemlerinde ve her türlü amaç için (ticari veya başka türlü).

Sizin tarafınızdan MasterClass'a, bağlı şirketlerine veya ortaklarına sağlanan Hizmetle ilgili tüm soruların, yorumların, önerilerin, fikirlerin, geri bildirimlerin veya diğer bilgilerin ("Gönderimler") gizli olmadığını ve MasterClass'ın, bağlı şirketlerinin ve iş ortakları, size herhangi bir bildirim veya tazminat ödemeden, ticari veya başka herhangi bir amaçla bu Sunumların sınırsız kullanımı ve dağıtımı hakkına sahip olacaktır.

MasterClass'ın içeriği koruyabileceğini ve ayrıca yasalarca istendiğinde veya bu tür bir koruma veya açıklamanın aşağıdakiler için makul olarak gerekli olduğuna iyi niyetle inanıldığında içeriği ifşa edebileceğini kabul ve beyan edersiniz: (a) yasal sürece, geçerli yasalara veya devlet taleplerine uymak ; (b) bu ​​Hizmet Koşullarını uygulamak; (c) herhangi bir içeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiği iddialarına yanıt vermek; veya (d) MasterClass'ın, kullanıcılarının ve halkın haklarını, mülkiyetini veya kişisel güvenliğini korumak. İçeriğiniz de dahil olmak üzere Hizmetin teknik olarak işlenmesi ve iletilmesinin (a) çeşitli ağlar üzerinden iletimleri; ve (b) bağlanan ağların veya cihazların teknik gereksinimlerine uyum sağlamak ve bunlara uyum sağlamak için yapılan değişiklikler.

4.4 Sağlık ve Tıbbi Sorumluluk Reddi: MasterClass tıbbi tavsiye sağlamaz. MasterClass, Hizmeti aracılığıyla yalnızca sağlık, zindelik ve fiziksel egzersizle ilgili genel bilgiler sağlar. Hizmetin, bir sağlık uzmanı tarafından tıbbi tedavinin yerine geçme amacını taşımadığını ve kullanılmayacağını kabul ve beyan edersiniz. Herhangi bir fiziksel egzersize veya sağlıklı yaşam uygulamasına başlamadan önce sağlık uzmanınıza danışmayı ve buna göre sağlayıcınızın tavsiyelerine uymayı kabul edersiniz. Ayrıca, yeni veya yorucu sağlık, zindelik ve fiziksel egzersizlere katılmanın doğasında var olan riskleri ve tehlikeleri de kabul ediyor ve kabul ediyorsunuz. MasterClass'ın Hizmetin sağlık, zindelik ve/veya fiziksel egzersiz içeriğine erişiminizden veya bunları uygulamanızdan kaynaklanan herhangi bir yaralanma, kayıp veya zarardan sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

4.5 Telif Hakkı Şikayetleri: MasterClass, başkalarının fikri mülkiyetine saygı duyar. Sitelerdeki herhangi bir materyalin telif haklarınızı ihlal ettiğine iyi niyetle inanıyorsanız, lütfen aşağıdaki bilgileri Copyright@creators.com.tr adresinden MasterClass'ın Telif Hakkı Atanmış Temsilcisine gönderin:

İhlal edildiği iddia edilen telif hakkı alınmış çalışmanın kimliği veya tek bir çevrimiçi sitedeki birden fazla telif hakkı alınmış çalışma tek bir bildirim kapsamındaysa, bu sitedeki bu tür çalışmaların temsili bir listesi;
İhlalde bulunduğu veya ihlal faaliyetinin konusu olduğu iddia edilen ve kaldırılacak veya erişimin devre dışı bırakılacağı malzemenin tanımı ve hizmet sağlayıcının malzemeyi bulmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi;
Adresiniz, telefon numaranız ve e-mail adresiniz;
Materyalin şikayette bulunulan şekilde kullanılmasının telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyanınız;
Bildiriminizdeki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuza dair yalan yere şahitlik cezası altında yapılan bir beyan;
Telif hakkı sahibinin veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin fiziksel veya elektronik imzası.
Ayrıca, Telif Hakkı Atanmış Temsilcimizle, yukarıdaki bilgilerin eksiksiz bir setini aşağıdaki adresten posta yoluyla da arayabilirsiniz:
Telif Hakkı Atanmış Temsilci
Usta sınıfı
660 4. Cadde #443
San Francisco, CA 94107
4.6 Karşı Bildirim: Kaldırılan (veya erişimin devre dışı bırakıldığı) Kullanıcı İçeriğinizin ihlal etmediğini veya telif hakkı sahibinden, telif hakkı sahibinin temsilcisinden veya yasalara göre yetkiniz olduğunu düşünüyorsanız, Kullanıcı İçeriğinizdeki içeriği yükleyin ve kullanın, Telif Hakkı Temsilcisine aşağıdaki bilgileri içeren yazılı bir karşı bildirim gönderebilirsiniz: fiziksel veya elektronik imzanız; kaldırılan veya erişimin devre dışı bırakıldığı içeriğin tanımlanması ve içeriğin kaldırılmadan veya devre dışı bırakılmadan önce göründüğü yer; İçeriğin yanlışlıkla veya içeriğin yanlış tanımlanması sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan; ve adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz, Kaliforniya'nın Kuzey Bölgesi'nde bulunan federal mahkemenin yargı yetkisini kabul ettiğinize dair bir beyan ve iddia edilen bildirimi sağlayan kişiden dava tebliğini kabul edeceğinize dair bir beyan ihlal.

Telif Hakkı Temsilcisi tarafından bir karşı bildirim alınırsa, MasterClass orijinal şikayette bulunan tarafa karşı bildirimin bir kopyasını göndererek bu kişiye kaldırılan içeriği değiştirebileceğini veya 10 iş günü içinde devre dışı bırakmayı durdurabileceğini bildirecektir. Telif hakkı sahibi içerik sağlayıcıya, üyeye veya kullanıcıya karşı mahkeme kararı talep eden bir dava açmadıkça, kaldırılan içerik, karşı bildirimin alınmasından sonraki 10 ila 14 iş günü veya daha fazla bir süre içinde, yegane takdirimiz.

4.7 Mükerrer İhlal Politikası: DMCA ve diğer yürürlükteki yasalara uygun olarak, MasterClass, uygun koşullarda ve tamamen MasterClass'ın takdirine bağlı olarak, tekrar ihlalde bulunduğu kabul edilen kullanıcıları feshetme politikası benimsemiştir. MasterClass ayrıca tamamen kendi takdirine bağlı olarak Hizmete erişimi sınırlayabilir ve/veya tekrarlanan ihlal olsun veya olmasın, başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir kullanıcının üyeliğini sonlandırabilir.

5. Üçüncü Taraf Web Siteleri

Hizmet, İnternet'teki diğer sitelere ve kaynaklara bağlantılar veya başka erişimler sağlayabilir veya üçüncü taraflar sağlayabilir. MasterClass'ın bu tür siteler ve kaynaklar üzerinde hiçbir kontrolü yoktur ve MasterClass bu tür siteler ve kaynaklardan sorumlu değildir ve bunları desteklemez. Ayrıca, MasterClass'ın herhangi bir içerik, etkinlik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu iddia edilen herhangi bir hasar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu veya yükümlü olmayacağını kabul ve beyan etmektesiniz. bu tür herhangi bir site veya kaynak aracılığıyla. Hizmeti kullanırken üçüncü şahıslarla yaptığınız her türlü anlaşma sizinle üçüncü şahıs arasındadır ve MasterClass'ın bu tür üçüncü şahıslara karşı sahip olabileceğiniz herhangi bir kayıp veya iddiadan sorumlu olmadığını kabul edersiniz.

6. Sosyal Ağ Hizmetleri

Sosyal medya ve Facebook veya Twitter gibi sosyal ağ hizmetleri (“Sosyal Ağ Hizmetleri”) gibi çeşitli çevrimiçi üçüncü taraf hizmetleri aracılığıyla Hizmeti etkinleştirebilir veya oturum açabilirsiniz. Oturum açarak veya bu Sosyal Ağ Hizmetlerini doğrudan Hizmete entegre ederek, çevrimiçi deneyimlerinizi daha zengin ve daha kişisel hale getiriyoruz. Bu özellik ve yeteneklerden yararlanmak için, ilgili sağlayıcılarının web sitelerinde kimlik doğrulaması yapmanızı, Sosyal Ağ Hizmetlerine kaydolmanızı veya oturum açmanızı isteyebiliriz. Bu entegrasyonun bir parçası olarak, Sosyal Ağ Hizmetleri, bu tür Sosyal Ağ Hizmetlerine sağladığınız belirli bilgilere erişim sağlayacak ve bu bilgileri Gizlilik Politikamıza uygun olarak kullanacağız, saklayacağız ve ifşa edeceğiz. Bu Sosyal Ağ Hizmetlerini etkinleştirmenin etkileri ve MasterClass'ın sizinle ilgili bilgileri kullanması, saklaması ve ifşa etmesi ve bu hizmetleri MasterClass içinde kullanımınız (arkadaş listeleriniz ve benzerleri dahil) hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

Ancak, Sosyal Ağ Hizmetlerinin bilgilerinizi kullanma, saklama ve ifşa etme şeklinin yalnızca bu tür üçüncü tarafların politikalarına tabi olduğunu ve MasterClass'ın herhangi bir üçüncü taraf sitenin gizlilik uygulamaları veya diğer eylemleri için hiçbir yükümlülüğü veya sorumluluğu olmadığını lütfen unutmayın. veya Hizmet içinde etkinleştirilebilecek hizmet.

Ayrıca MasterClass, Sosyal Ağ Hizmetleri ile bağlantılı olarak sunulan herhangi bir bilgi, içerik, mal, veri, görüş, tavsiye veya beyanın doğruluğundan, kullanılabilirliğinden veya güvenilirliğinden sorumlu değildir. Bu itibarla, MasterClass, bu tür herhangi bir Sosyal Ağ Hizmetinin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değildir. MasterClass, bu özellikleri yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla etkinleştirir ve bu tür özelliklerin entegrasyonu veya dahil edilmesi bir onay veya öneri anlamına gelmez.

7. Tazminat ve İbra

Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, MasterClass'ı ve bağlı kuruluşlarını ve bunların memurlarını, çalışanlarını, yöneticilerini ve acentelerini makul avukatlık ücretleri, hakları, Hizmeti kullanımınızdan, herhangi bir Kullanıcı İçeriğinden, Hizmetle bağlantınızdan, bu Hizmet Koşullarını ihlal etmenizden veya başka birinin haklarını ihlal etmenizden kaynaklanan veya bunlarla ilgili iddialar, her türlü dava ve yaralanma (ölüm dahil). Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız, California Medeni Kanunu Bölüm 1542'den feragat edersiniz, bu hükümde şu ifade yer alır: “Genel ibra, alacaklının ibranın yapıldığı sırada kendi lehine varlığından haberdar olmadığı veya şüphelendiği iddiaları kapsamaz. tarafından bilinmesi, borçluyla olan anlaşmasını maddi olarak etkilemiş olmalıdır.” Başka bir yargı yetkisinin mukimi iseniz, karşılaştırılabilir herhangi bir yasa veya doktrinden feragat edersiniz.

8. Garantilerin Reddi

HİZMETİ KULLANMANIZIN RİSKİ TAMAMEN SİZE AİTTİR. HİZMET “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT OLDUĞU GİBİ” TEMELİNDE SUNULMAKTADIR. BURADA AÇIKÇA AÇIKÇA BELİRTİLEN DIŞINDA, MASTERCLASS, SATILABİLİRLİK VE TİCARİ YETKİNLİĞİNİN ZIMNİ GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYAN, AÇIK, ZIMNİ VEYA YASAL HİÇBİR TÜRDE TÜM GARANTİLERİ AÇIKÇA REDDEDER.

MASTERCLASS, (I) HİZMETİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINA, (II) HİZMETİN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINA, (III) HİZMETİN KULLANIMINDAN ELDE EDİLECEK SONUÇLARIN HİÇBİR GARANTİ VERMEZ. DOĞRU VEYA GÜVENİLİR VEYA (IV) HİZMET ARACILIĞIYLA SATIN ALDIĞINIZ VEYA ELDE ETTİĞİNİZ HERHANGİ BİR ÜRÜN, HİZMET, BİLGİ VEYA DİĞER MATERYALİN KALİTESİ BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAĞIDIR.

9. Sorumluluğun Sınırlandırılması

MASTERCLASS'IN HİÇBİR DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, DOLAYLI, ÖRNEK ZARARLARDAN VEYA BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE KÂR KAYBI, DİĞER ZARARLAR, KAYIPLAR, DİĞER ZARARLAR, DİĞER ZARARLAR, MASTERCLASS, SÖZLEŞME, HAKSIZLIK, İHMAL, KESİN SORUMLULUK VEYA BAŞKA BAŞKA BİR ŞEKİLDE OLSUN, BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ: (I) HİZMETİN KULLANILMASI VEYA KULLANILAMAMASI; (II) SATIN ALINAN VEYA ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR MAL, VERİ, BİLGİ VEYA HİZMETLER VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA VEYA HİZMET ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞLEMLERDEN YA DA ALINAN MESAJLARDAN VEYA İŞLEMLERDEN KAYNAKLANAN İKAME MAL VE HİZMET SATIN ALMA MALİYETİ; (III) İLETİM VEYA VERİLERİNİZE YETKİSİZ ERİŞİM VEYA DEĞİŞİKLİKLER; (IV) HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHISIN HİZMET İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI VEYA DAVRANIŞLARI; VEYA (V) HİZMET İLE İLGİLİ BAŞKA HERHANGİ BİR KONU. MASTERCLASS'IN SİZE KARŞI TÜM ZARARLAR, KAYIPLAR VEYA EYLEM NEDENLERİ İÇİN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ HİÇBİR ZAMAN SON ALTI (6) AYDA MASTERCLASS'A ÖDEDİĞİNİZ MİKTARI VEYA DAHA DAHA FAZLA OLURSA YÜZ DOLARI (100$) AŞMAYACAKTIR.

BAZI YETKİ ALANLARI BELİRLİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA VEYA ARIZİ VEYA NİHAİ HASARLAR İÇİN SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR. BUNA GÖRE, YUKARIDA BELİRTİLEN SINIRLAMALARDAN BAZILARI SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. HİZMETİN HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNDEN VEYA BU HİZMET KOŞULLARINDAN MEMNUN DEĞİLSENİZ, TEK ve münhasır ÇÖZÜMÜNÜZ HİZMET KULLANIMINI DURDURMAKTIR.

10. Bağlayıcı Tahkim; Toplu Davadan Feragat

Siz ve MasterClass, bu Hizmet Koşullarının eyaletler arası ticareti etkilediğini ve ABD Federal Tahkim Yasasının bu tahkim hükümlerinin yorumlanmasını ve uygulanmasını yönettiğini kabul edersiniz. Bu Bölüm 10'un geniş bir şekilde yorumlanması amaçlanmıştır ve sözleşmeye dayalı olsun ya da olmasın, bizimle veya Hizmet Koşulları veya Hizmet arasındaki ilişkinin herhangi bir yönünden kaynaklanan veya bunlarla ilgili iddialar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere aramızdaki tüm anlaşmazlıkları yönetir. haksız fiil, kanun, dolandırıcılık, yanlış beyan veya diğer herhangi bir yasal teori. Bu geniş yasağın dışında kalan tek anlaşmazlıklar, aşağıda belirtildiği gibi belirli fikri mülkiyet hakları ve küçük mahkeme davalarına ilişkin davalardır.

Bizimle herhangi bir anlaşmazlığınız varsa, herhangi bir resmi işlem yapmadan önce MasterClass, 660 4th Street #443, San Francisco, CA 94107 ve support@creators.com.tr adresinden bizimle iletişime geçeceğinizi ve kısa ve yazılı bir açıklama sağlayacağınızı kabul edersiniz. anlaşmazlık ve iletişim bilgileriniz (anlaşmazlığınız bir hesapla ilgiliyse kullanıcı adınız dahil). Fikri mülkiyet ve asliye mahkemesi talepleri hariç olmak üzere, taraflar herhangi bir anlaşmazlığı, iddiayı, soruyu veya anlaşmazlığı doğrudan istişare yoluyla çözmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmayı kabul ederler ve iyi niyetli müzakereler, taraflardan herhangi birinin dava veya tahkim başlatması için bir koşul olacaktır.

Hizmet Koşullarından veya Hizmetten kaynaklanan veya bunlarla ilgili yukarıda belirtilen prosedürlerle çözülmeyen tüm anlaşmazlıklar, iddialar veya ihtilaflar, JAMS uyarınca JAMS nezdinde yürütülecek bireysel (grup değil) bağlayıcı tahkim tarafından çözülecektir. 250.000 ABD Dolarını aşmayan iddialar için Kolaylaştırılmış Tahkim Prosedürü Kuralları ve tahkim başlatıldığında yürürlükte olan 250.000 ABD Dolarını aşan iddialar için JAMS Kapsamlı Tahkim Kuralları ve Prosedürleri, toplu davaları yöneten veya bunlara izin veren kurallar veya prosedürler hariçtir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız, tahkim, siz ve ikimiz başka bir yer veya telefon tahkimini kabul etmedikçe, başvuru sırasında ikamet ettiğiniz ilçede gerçekleştirilebilir. Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet edenler için, tahkim San Francisco, California'da yapılacaktır ve siz ve MasterClass, tahkime zorlamak, tahkime kadar davayı durdurmak için San Francisco, California'daki herhangi bir federal veya eyalet mahkemesinin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz, veya hakem tarafından verilen kararı onaylamak, değiştirmek, iptal etmek veya karara bağlamak.

Herhangi bir federal, eyalet veya yerel mahkeme veya kurum değil, hakem, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Hizmet Koşullarının yorumlanması, uygulanabilirliği, uygulanabilirliği veya oluşturulmasından kaynaklanan veya bunlarla ilgili tüm anlaşmazlıkları çözme konusunda münhasır yetkiye sahip olacaktır. Bu Hizmet Şartlarının tamamının veya herhangi bir bölümünün geçersiz veya hükümsüz olduğuna veya bir talebin tahkime tabi olup olmadığına dair herhangi bir iddia. Hakem, kanun veya hakkaniyet çerçevesinde bir mahkemede mevcut olabilecek her türlü yardımı verme yetkisine sahip olacaktır. Hakem kararı yazılı olacak ve taraflar üzerinde bağlayıcı olacaktır ve herhangi bir yetkili mahkemede karar olarak kabul edilebilir.

MasterClass, hakem tahkimi anlamsız bulmadıkça, 75.000 $'a kadar olan talepler için tahkim dosyalama ücretlerini ve tahkim ücretlerini karşılayacaktır. MasterClass'ın yürürlükteki yasalar uyarınca bu ücretleri ödemesi özellikle istenmediği sürece, avukatlık ücretleri ve bilirkişi masrafları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tahkimde maruz kalabileceğiniz diğer tüm ek masraflardan siz sorumlusunuz. Talebiniz yalnızca 10.000 ABD Doları veya daha düşük bir parasal yardım için ise ve herhangi bir türde adil çözüm talebi içermiyorsa, tahkimin yalnızca hakeme sunulan belgelere dayalı olarak, telefon görüşmesi yoluyla mı yürütüleceğini veya yüz yüze bir duruşma ile.

Siz ve biz, tahkimin bir grup davası veya başka bir temsili dava olarak değil, yalnızca tarafların ilgili bireysel kapasitelerinde yürütüleceğini ve tarafların toplu dava açma veya toplu olarak çözüm arama hakkından açıkça feragat ettiğini kabul ediyoruz. SİZ VE MASTERCLAS, HER BİRİLERİNİN SADECE SİZİN VEYA BİREYSEL KAPASİTELERİNDE DİĞERLERİNE KARŞI İDDİALAR GETİREBİLECEKLERİNİ VE HERHANGİ BİR SINIF VEYA TEMSİLCİ İŞLEMDE DAVACI VEYA SINIF ÜYESİ OLARAK DEĞİL, KABUL EDİYORSUNUZ. Herhangi bir mahkeme veya hakem, bu paragrafta belirtilen toplu dava feragatinin herhangi bir nedenle geçersiz veya uygulanamaz olduğuna veya bir tahkimin toplu olarak devam edebileceğine karar verirse, yukarıda belirtilen tahkim hükümleri bütünüyle geçersiz ve hükümsüz sayılacaktır. ve taraflar anlaşmazlıkları tahkim konusunda anlaşmamış sayılırlar.

Tarafların tüm anlaşmazlıkları tahkim yoluyla çözme kararına bakılmaksızın, siz veya biz, yetkili eyalet veya federal mahkemede veya ABD Patentinde hırsızlık, korsanlık veya fikri mülkiyetin yetkisiz kullanımından kaynaklanan veya bunlarla ilgili icra davaları, geçerlilik tespitleri veya iddialar getirebiliriz. ve Fikri mülkiyet haklarını korumak için Ticari Marka Ofisi ("fikri mülkiyet hakları", patentler, telif hakları, manevi haklar, ticari markalar ve ticari sırlar anlamına gelir, ancak gizlilik veya tanıtım hakları değildir). Siz veya biz ayrıca, bu mahkemenin yargı yetkisi kapsamındaki anlaşmazlıklar veya talepler için, bu tür taleplerin adil bir şekilde telafi edilmesini gerektirmediği ölçüde, bir asliye mahkemesinde telafi talebinde bulunabiliriz.

Aşağıda Bölüm 14'te belirtilen adrese MasterClass'tan ayrılma kararınızı yazılı olarak bildirerek, yukarıda belirtilen tahkim ve toplu dava feragat hükümlerine bağlı kalmama ve vazgeçme hakkına sahipsiniz. Bildirim, (a) yukarıda belirtildiği gibi bu Hizmet Koşullarının "Son Revizyon Tarihi" tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde gönderilmelidir; veya (b) zorunlu tahkim ve toplu davadan feragatin bu sürümünü içeren Hizmet Koşullarının herhangi bir sürümünü içeren Hizmetleri kullandığınız ilk tarihiniz (hangisi daha sonraysa). Aksi takdirde, bu paragrafların şartlarına uygun olarak anlaşmazlıkları tahkim etmekle yükümlü olacaksınız. Bu tahkim hükümlerinden vazgeçerseniz, MasterClass da bunlarla bağlı olmayacaktır. MasterClass, bu 'Tahkim' ​​bölümünü, bu Hizmet Koşullarını ilk kabul ettiğiniz (veya bu Hizmet Koşullarında daha sonra yapılacak değişiklikleri kabul ettiğiniz) tarihten sonra değiştirirse, bu tür bir değişikliği, söz konusu değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içinde bize yazılı bildirim göndererek reddedebilirsiniz. yukarıdaki “Son Revizyon Tarihi” tarihinde veya MasterClass'ın bu değişikliği size bildiren e-posta tarihinde belirtildiği gibi yürürlüğe girmiştir. Herhangi bir değişikliği reddederek, bu Hizmet Koşullarını ilk kabul ettiğiniz (veya bu Hizmet Koşullarında sonraki değişiklikleri kabul ettiğiniz) tarihten itibaren bu bölümün hükümlerine uygun olarak MasterClass ile aranızdaki herhangi bir anlaşmazlığı tahkim edeceğinizi kabul etmektesiniz.

HİZMETİN HERHANGİ BİR ALANINDA (KAYIT İŞLEMİ DAHİL) HİZMETİN HERHANGİ BİR YÖNÜNE İLİŞKİN ANLAŞMAZLIK HALİNDE YUKARIDAKİ ANLAŞMAZLIK PROSEDÜRLERİNİN TEK ÇÖZÜMÜNÜZ OLACAĞINI VE KAYIT İŞLEMİ DAHİL OLDUĞUNUZ HAKKINIZDAN FERAGAT ETTİĞİNİZİ ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ SINIF DAVA GİBİ DİĞER KİŞİLER.

11. Fesih

MasterClass'ın, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, hesabınızı (veya herhangi bir bölümünü) veya Hizmetin kullanımını askıya alabileceğini veya sonlandırabileceğini ve kullanım eksikliği de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle Hizmet içindeki herhangi bir içeriği kaldırabileceğini ve atabileceğini kabul etmektesiniz. veya MasterClass, bu Hizmet Koşullarının lafzına veya ruhuna aykırı davrandığınızı veya ihlal ettiğinizi düşünürse. Hizmet kullanımınızı sonlandırmanız için gerekçe olabilecek herhangi bir şüpheli dolandırıcılık, taciz veya yasa dışı faaliyet, ilgili kanun uygulayıcı makamlara havale edilebilir. MasterClass ayrıca kendi takdirine bağlı olarak ve herhangi bir zamanda, bildirimde bulunarak veya bulunmadan Hizmeti veya herhangi bir bölümünü sunmayı bırakabilir. Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hükmü uyarınca Hizmete erişiminizin herhangi bir şekilde sona erdirilmesinin önceden haber verilmeksizin gerçekleştirilebileceğini ve MasterClass'ın hesabınızı ve hesabınızdaki tüm ilgili bilgi ve dosyaları derhal devre dışı bırakabileceğini veya silebileceğini kabul ve beyan edersiniz ve/ veya bu tür dosyalara veya Hizmete daha fazla erişimi engelleme. Ayrıca, Hizmete erişiminizin herhangi bir şekilde sona ermesinden dolayı MasterClass'ın size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

12. Kullanıcılar Arasındaki Anlaşmazlıklar

Hizmetle bağlantılı olarak diğer herhangi bir kullanıcıyla olan etkileşimlerinizden yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu ve MasterClass'ın bununla ilgili hiçbir yükümlülüğü veya sorumluluğu olmayacağını kabul etmektesiniz. MasterClass, sizinle Hizmetin diğer herhangi bir kullanıcısı arasındaki anlaşmazlıklara herhangi bir şekilde dahil olma hakkını saklı tutar, ancak böyle bir yükümlülüğü yoktur.

13. Genel

Bu Hizmet Koşulları, sizinle MasterClass arasındaki anlaşmanın tamamını teşkil eder ve Hizmetle ilgili olarak siz ve MasterClass arasında önceki tüm anlaşmaların yerine geçerek Hizmeti kullanımınızı düzenler. Ayrıca, bağlı kuruluş veya üçüncü taraf hizmetleri, üçüncü taraf içeriği veya üçüncü taraf yazılımı kullandığınızda geçerli olabilecek ek hüküm ve koşullara tabi olabilirsiniz. Bu Hizmet Şartları, kanun hükümleri ihtilafına bakılmaksızın Kaliforniya Eyaleti kanunlarına tabi olacaktır. Tahkime tabi olmayan herhangi bir anlaşmazlık veya iddia ile ilgili olarak, yukarıdaki Bölüm 10'da belirtildiği gibi, siz ve MasterClass, San Francisco County, California'da bulunan eyalet ve federal mahkemelerin kişisel ve münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz. MasterClass'ın bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamaması veya uygulamaması, bu hak veya hükümden feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hükmünün yetkili bir yargı mahkemesi tarafından geçersiz bulunması halinde, taraflar yine de mahkemenin tarafların bu hükümde ve bu Koşulların diğer hükümlerinde yansıtılan niyetlerini yürürlüğe koymaya çalışması gerektiğini kabul ederler. Hizmetin tam olarak yürürlükte ve yürürlükte kalır. Aksine herhangi bir tüzük veya yasaya bakılmaksızın, Hizmetin veya bu Hizmet Koşullarının kullanımından kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir iddia veya dava nedeninin, bu tür iddia veya dava sebebinden sonraki bir (1) yıl içinde yapılması gerektiğini kabul edersiniz. ortaya çıktı ya da sonsuza dek yasaklandı. Bu anlaşmanın ve elektronik ortamda verilen herhangi bir bildirimin basılı bir versiyonu, bu anlaşmaya dayanan veya bu anlaşmayla ilgili olan adli veya idari işlemlerde, orijinal olarak oluşturulan ve muhafaza edilen diğer ticari belgeler ve kayıtlarla aynı ölçüde ve aynı koşullara tabi olarak kabul edilebilir olacaktır. basılı formu. Bu Hizmet Koşullarını MasterClass'ın önceden yazılı izni olmadan devredemezsiniz, ancak MasterClass bu Hizmet Koşullarını kısıtlama olmaksızın tamamen veya kısmen devredebilir veya devredebilir. Bu Hizmet Koşullarındaki bölüm başlıkları yalnızca kolaylık sağlamak içindir ve hiçbir yasal veya sözleşmeye dayalı etkisi yoktur. Size bildirimler e-posta veya normal posta yoluyla yapılabilir. MasterClass, makul kontrolü dışındaki bir olaydan doğrudan veya dolaylı olarak kaynaklanan herhangi bir gecikme veya performans hatasından hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz. Hizmet ayrıca, genellikle Hizmet üzerinde bildirimler veya bildirimlere bağlantılar görüntüleyerek, bu Hizmet Koşullarında veya diğer konularda yapılan değişikliklerle ilgili bildirimler sağlayabilir.

14. Sorular? endişeler? Öneriler?

Bu Hizmet Koşullarının ihlalini bildirmek veya bu Hizmet Koşulları veya Hizmet ile ilgili herhangi bir soru sormak için lütfen 660 4th Street #443, San Francisco, CA 94107, support@creators.com.tr adresinden veya yardım masamız aracılığıyla bizimle iletişime geçin.