Test Yayını
Tasarım & Stil

Arzu Kaprol Çok Yakında Sizlerle...

Moda tasarımcısı, Stil Danışmanı

Kaprol, 1973 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Babasının deri ticaret işi vardı. Kendisinden 12 yaş büyük abisi baba mesleğine devam ediyor. Anneannesi muhteşem bir terzi olan Arzu Kaprol’un annesinin Bursa’da bir moda evi vardı. Bursa Namık Sozeri Lisesinden mezun oldu. Arzu Kaprol, 1988 yılında Şebnem Ferah ile Bursa'da kurduğu Volvox adlı rock grubunda klavye çalıyordu. Kısa zamanda gruptan ayrıldı ve İstanbul'a Mimar Sinan Üniversitesi'nde moda tasarımı okumaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Moda Konfeksiyon bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Daha sonra couture eğitimi için Paris American Academy'de Perfectionnement programını tamamladı. 

1995 yılında kazandığı 5 bin dolarlık Beymen Academia “Avant-Garde Tasarımcı” Tasarımcı’’ ödülü ile moda dünyasında adını duyurdu. 1998 yılında kendi adını taşıyan markasını kurdu. 2007 yılında ilk mağazasını açan Arzu Kaprol, Türkiye'de Beymen Grubu ile yaptığı lisans anlaşmasıyla 2008 - 2012 seneleri arasında perakende sektöründeki varlığını güçlendirdi.

2007 yılında Fashion TV ve 2011 yılında Elle Style Awards'tan "Yılın Moda Tasarımcısı" ödüllerini aldı.

Kaprol, 2011 yılında Paris Moda Haftası, Moda Federasyonu Resmi takviminde defileler yapmaya başladı ve Paris’te ofisini açtı. 2015 yılında başlayan işbirlikleri kapsamında moda ve teknoloji birlikteliğinin gözler önüne serildiği, toplam 3 show sergiledi. Halen Paris’te bir showroom’u bulunan Kaprol’un tasarımları Türkiye’de sekiz mağazada satışta.

Arzu Kaprol hazır giyim ve Atelier koleksiyonlarıyla uluslararası düzeyde tanınmaya devam eden marka, Londra'da Harrods, Paris'te Montaigne Market, New York'ta Bergdorf Goodman başta olmak üzere yurtdışında 13 ülkede bulunan geniş satış ağıyla dünyadaki moda tutkunlarıyla buluşuyor. Atelier Koleksiyonu ise Meg Ryan, Milla Jovovich, Kelly Rowland ve Gisele Bündchen gibi dünyaca ünlü isimlerin tercihi oldu.

2015 yılında, Arzu Kaprol tarafından yaratılan, akıllı giyimin ilk prototiplerinden biri olan; klima değişikliklerine göre fonksiyon değiştiren “Akıllı Ceket” ise yine sektörün öncü hareketleri arasında yerini aldı.

Tasarımı kıyafet mimarlığı olarak tanımlayan Arzu Kaprol, modern ve eşsiz bir tasarım diliyle ve kendisiyle özdeşleşen detaylarda büyüyen özgün işçilikle, zamansız kıyafet ve aksesuarlar yaratarak geleceğin moda kültürüne göndermeler yapıyor.

Arzu Kaprol ayrıca Çelebi Hava Servisi, İGDAŞ, İDO, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Formula 1 gibi farklı sektörlerden firmaların üniformalarını, personel kıyafetlerini yapıyor.

Arzu Kaprol 1998 yılında Cem Kaprol ile evlendi. 8 Mayıs 2015 tarihinde boşandı. Doruk ve Derin adlarında iki çoçuk annesidir.